Niekonwencjonalna elektronika, niezależny hip hop, awangardowy rock, muzyka klasyczna i filmowa oraz jazzowe nurty w jednym miejscu

View Marcin Nieweglowski's profile on LinkedIn

Zobacz mnie na GoldenLine

Popieram Kodeks Blogerów

LINKUJMY! - akcja hipertextowa

Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes


poniedziałek, 20 lutego 2012
Ostatni post, ale tylko tutaj

Szczerze powiedziawszy, to nie wiem, od czego mam zacząć. Z pewnością przez ponad 2 lata braku jakiejkolwiek informacji ode mnie wielu z Was po prostu przestało obserwować tego bloga, czemu w ogóle nie zdziwie się. Ale gdybyście kiedyś tutaj zeszli z ciekawości/ przez przypadek, to zostawiam o to tą wiadomość z wielkimi przeprosinami.

Na początek nieco wyjaśnień i tłumaczeń, bo tak wypada i po prostu na to zasługujecie. Otóż udało mi sie na platformie blox.pl prowadzić tego bloga przez nieco ponad 2 lata. Później przyszedł post z informacją, że blog wróci w innej formie. Miał wrócić jako osobny projekt, już nie jako część blox. Po części tak stało się. Ale tylko po części. Od nieco ponad roku prowadzę bloga Creative Industries, na łamach którego oczywiście dotykam tematyki muzyki, ale bardziej technologicznie, kreatywnie i biznesowo. Dźwięki i brzmienia nie są głównym tematem, a raczej ich wpływ na różne aspekty życia. Nie ma tam ani zapowiedzi płyt, ani ich recenzji. Muzyka jest tam ujęcia z innej perspektywy.

Wcześniejsze plany nie udały się głównie z powodów czasowo-zawodowych. No i trochę nie ma co ukrywać zmieniły się u mnie priorytety jeżeli chodzi o podejście do muzyki. Ale temat stricte dźwiękowy mam na sercu, bo mam w planach uruchomienie ciekawego muzycznego startupu dla dopiero co zaczynających swoją karierę zespołów/ projektów. Mam nadzieję, że uda się to zrealizować w tym roku. Nie będzie to żaden nowy Facebook, SoundCloud czy Spotify. Coś, nad czym myślałem od dawna. Ale na razie - zachęcam Was do czytania wyżej wspomnianego bloga, bo może znajdziecie cośtam dla siebie interesującego. Można go takżę śledzić na Facebooku - ma on swojego fanpage'a, gdzie pojawiają się materiały, które są zbyt "newsowe". Sporo można tam znaleźć muzycznych akcentów.

No i na koniec - wielkie PRZEPROSINY z mojej strony. Głównie za to, iż nie dałem Wam jakiekolwiek znaku odnośnie tego, co będzie z blogiem etc. Mogę tylko dodać tyle, że temat ściśle dźwiękowy jest mi w dalszym ciągu bardzo bliski. I będzie chciał go zrealizować w pełnej krasie na łamach tego muzycznego startupa, który się tworzy. Mogę Wam na razie zdradzić, iż jego nazwa to ... Longplayer.

poniedziałek, 02 listopada 2009
Savvy ear will back soon

I just want to apologise all of you - my readers - for my blog's inactivity for last few months. Blog will have its relaunch soon, with new countenance, the colours and brand-new version. Whole things will take place within following few weeks, hopefully.

10:31, marcin.nieweglowski
Link Komentarze (9) »
Wytrawne ucho powróci

Przepraszam wszystkich czytelników mojego bloga za to, że doszło do kilkumiesięcznego przestoju w muzycznych postach. Blog odżyje w nowej odsłonie, barwach i wersji już wkrótce. Mam nadzieję, że w przeciągu najbliższych kilku tygodniu ruszę ze wszystkim z nowym impetem.

10:14, marcin.nieweglowski
Link Komentarze (22) »
wtorek, 25 sierpnia 2009
Nonstop GusGus

Named themselves as "Three men techno-monster", those Icelandic guys have switched another label for a following album. They're nodding towards minimal protagonist, Cologne-based Kompakt label. For which GusGus trio has compiled its 6th studio album, "24/7". I exactly remember when they were more eclectic, more experimental on the edge of downtempo, jazz and techno (hint "Polydistortion"). But since "Forever" released, they began more banging electro-tech pop project.

album cover - source: play.com

In spite of date's release of "24/7", which was set in the middle of September, I've got an opportunity to peer into their the newest album. It contains of six track, and couple of them are kind of concert-length tunes such as "Add This Song" (gushing its solid tech-house shape) or "On The Job" (romantic trancey, marching arrangement). Surprisingly, those guys were invited Finnish oddball, Jimi Tenor, who impacted on sinewy structures of "Take Me Baby".

Overall, if you can live down a transition between Depeche Mode, Junior Boys and Underworld, it's more than dead sure that you will like their party, techno-trance blends. Some of them are available at GusGus's Myspace. Let's also look at this video, in which those musicians from Reykjavik tell about their incoming album.

GusGus bez wytchnienia

Namaszczali się sami jako "Męska trójka techno-gigantów" te chłopaki z Islandii zmienili po raz kolejny wytwórnię na rzecz kolejnego albumu. Ich koncepcja wskazała im drogę do minimalistycznego prekursora, kolońskiej wytwórni Kompakt. I to dla niej trio GusGus zarejestrowało swój szósty studyjny album pt. "24/7". Sam doskonale pamiętam okres, kiedy byli oni bardziej zróżnicowani w swojej stylistyce, eksperymentując na pograniczu downtempo, jazzu i techn (słynny album "Polydistortion"). Jednakże od czasów ich ostatniego albumu "Forever", zaczęli oni przekształcać się w bardizej imprezowy, electro-tech popowy projekt.

okładka albumu - źródło: play.com

Pomimo daty wydania albumu "24/7", która przypada gdzieś na połowę września, miałem możliwość dokładnego zapoznania się z tym ich najnowszym albumie. Składa się on z sześciu kompozycji. Parę z nich długością przypominają mi koncertowe przedsięwzięcia ("Add This Song" - tryskający solidnym tech house'owym fasonem; "On The Job" - romantycznie transująca, maszerowa aranżacja). Co ciekawe i co zaskakuje, ci Islandczycy zaprosili do współtworzenia numeru "Take Me Baby" fińskiego awangardzistę - Jimi Tenora - który przyczynił się do wykształcenia się prężystej formy numeru "Take Me Baby".

A więc podsumowując, jeżeli jesteś skłonny przetrawić GusGus'owe przeistoczenie pomiędzy Depeche Mode, Junior Boys a Underworld, to jest to więcej aniżeli tylko pewne, że polubić ten imprezową, techno-transową mieszankę. Kilka z nich jest dostępnych na  tej ekipy z Islandii. Warto także zwrócić uwagę na wideo, w którym członkowie tego projektu z Reykjaviku wypowiadają się na temat tego nadchodzącego longplaya.

00:23, marcin.nieweglowski , Świeżynki & rodzynki
Link Komentarze (6) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 189